Training COCP: Pro Speaking - Dezvoltarea abilităților de a vorbi în public

23 Mai 2023 - 06 Iunie 2023

Centrul de Orientare şi Consiliere Profesională (COCP) organizează un training despre dezvoltarea abilităților de a vorbi în public adresat studenților FSEGA.

Acest program se adresează în mod special studenților care:

• resimt anxietate și blocaje în momentul în care trebuie să vorbească în public;
• simt emoții puternice atunci când trebuie să prezinte un proiect în fața clasei;
• se confruntă cu sentimentul de frică în privința susținerii lucrării de finalizare a studiilor în fața unei comisii;
• amână repetat trimiterea CV-ului către angajatori din cauza emoțiilor generate de ideea unui interviu de angajare.

Prin intermediul acestui program de training, desfășurat pe parcursul a 5 întâlniri, participanții vor dezvolta deprinderile necesare pentru a gestiona eficient astfel de situații care generează emoții deranjante și împiedică obținerea performanței dorite.

Pe parcursul programului, studenții participanți vor fi familiarizați cu tehnici și strategii esențiale pentru îmbunătățirea abilităților de vorbire în public, astfel încât aceștia să se simtă încrezători și pregătiți în fața oricărei audiențe.

Înscrierile se fac accesând grupul de WhatsApp:

Prima întâlnire va avea loc marți, 23 mai, în sala 534, începând cu ora 11:20.

Copyright © 19-04-2024 FSEGA. Protectia datelor cu caracter personal FSEGA. Protectia datelor cu caracter personal UBB.