Prelegerea profesorului Felix Oberholzer-Gee de la Harvard Business School: „Better, Simpler Strategy”

Autor: Levente SzÁsz

06 Octombrie 2023, 9:00 - 06 Octombrie 2023, 10:30

Locatie: Aula „Victor Jinga”

În data de 6 Octombrie 2023 (vineri), începând de la ora 9:00 la sediul FSEGA va avea loc o prelegere publică ținută de Dr. Felix Oberholzer-Gee, profesor la Harvard Business School. În cadrul prelegerii intitulate „Better, Simpler Strategy”, invitatul facultății noastre va ține o prezentare despre modul în care companiile pot dezvolta o strategie bazată pe crearea de valoare adăugată, atingând astfel performanțe excepționale pe piață și asigurând profitabilitatea lor pe termen lung. În stilul caracteristic al Harvard Business School, prelegerea va conține o serie de exemple și studii de caz privind companii globale de succes, care au reușit să plaseze conceptul de „crearea de valoare” în centrul strategiei lor, demonstrând astfel utilitatea acestui concept în practica economică.

Evenimentul este organizat de Facultatea de Științe Economice și Gestiunea Afacerilor din cadrul Universității Babeș-Bolyai din Cluj-Napoca, în colaborare cu Filiala din Cluj a Asociației Economiștilor Maghiari din România.

Prelegerea se va ține în limba engleză cu participare fizică, intrarea fiind liberă pentru toți studenții și cadrele didactice ale universității. Pentru a putea participa la eveniment nu este nevoie de o înregistrare prealabilă, însă toți cei care doresc să afle mai multe informații despre eveniment sunt invitați să completeze formularul de mai jos:

Copyright © 29-04-2024 FSEGA. Protectia datelor cu caracter personal FSEGA. Protectia datelor cu caracter personal UBB.