Atelier: „Intregrarea studenţilor internaţionali în activităţile academice ale Universităţii"

Autor: Gabriela Maria Brendea

29 Mai 2024, 18:00 - 29 Mai 2024, 20:00

Consiliul didactic al UBB vă invită să participaţi la Partea a 2-a a atelierului „Intregrarea studenţilor internaţionali în activităţile academice ale Universităţii. Exemple de strategii şi bune practici” dedicat cadrelor didactice şi cercetătorilor universităţii.

Atelierul găzduit de către d-na Conf. univ. dr. Iudit Robu, d-nul Conf. univ. dr. Sergiu Dărăbanţ (Facultatea de Matematică şi Informatică) şi d-na Conf. univ. dr. ing. Alexandra Csavdari (Facultatea de Chimie şi Inginerie Chimică) are ca scop împărtăşirea de bune practici referitoare la activităţile didactice şi de cercetare cu studenţii internaţionali proveniţi din culturi europene şi asiatice.

Data şi intervalul orar: 29 Mai 2024, orele 18:00 - 20:00
Locaţia: Sala Clubului Colegiului Academic UBB.

Notă: Lucrările atelierului sunt accesibile şi pe platforma TEAMS a UBB (cod: 8v9yqi2).

Copyright © 30-06-2024 FSEGA. Protectia datelor cu caracter personal FSEGA. Protectia datelor cu caracter personal UBB.