Executive Education | FSEGA Student Job Market

Workshop: " Pot să învăț mai eficient? Tehnici de învățare"

Autor: Gabriela Maria Brendea

29 Mai 2024, 13.00 - 29 Mai 2024, 14.00

În data de 29 mai 2024, începând cu ora 13 va avea loc workshopul: "Pot să învăț mai eficient? Tehnici de învățare", adresat studenților FSEGA și organizat de către Centrul de Orientare și Consiliere Profesională (COCP) al FSEGA.

Simțiți că vă copleșește perioada examenelor?
Metoda voastră actuală de studiu se rezumă la citirea repetată a suportului de curs în speranța că informațiile vor fi reținute?
Vă simțiți stresați din cauza dificultății de a memora un volum mare de informații într-un timp scurt?

Dacă răspunsul la întrebările de mai sus este afirmativ, atunci locul vostru este la workshopul de miercuri! Împreună vom explora tehnici de învățare eficiente, care vă vor ajuta să valorificați la maxim timpul rămas până la examene.

De asemenea, la acest workshop veți primi sfaturi valoroase despre cum să studiați mai eficient, adoptând principiul "study smarter, not longer".

Participarea este gratuită pe bază de înscriere la: https://forms.gle/UZakASAXjuJXXapd7

Workshopul va avea loc în clădirea FSEGA, în sala 534 (etajul V).

Copyright © 18-07-2024 FSEGA. Protectia datelor cu caracter personal FSEGA. Protectia datelor cu caracter personal UBB.