Congresul Național al Studenților Economiști din România (CNSER 2016)

Autor: Mihai Guţǎ

15 Aprilie 2016, 18:00 - 18 Aprilie 2016, 18:00

Locatie: Campus FSEGA

Facultatea de Științe Economice și Gestiunea Afacerilor din cadrul Universității Babeș – Bolyai, Cluj Napoca va fi gazda Congresului Național al Studenților Economiști din România (CNSER 2016), eveniment național adresat studenților economiști. CNSER 2016 se va desfășura în perioada 15 – 17 aprilie 2016 și va implica prezența a 80 de participanți. Organizarea întregului eveniment revine Organizației Studenților Economiști (OSE) din cadrul FSEGA.

Conform detaliilor puse la dispoziție de Organizația Studenților Economiști, tema majoră a congresului este Finanțele - provocările viitorului, detaliată în două subiecte de actualitate destinate dezbaterii: guvernanță corprotativă și asigurări de sănătate. Pe lângă prezența unui invitat special, cei din OSE menționează că subiectele dezbătute vor fi moderate de către cadre didactice ale Facultății de Științe Economice și Gestiunea Afacerilor, respectiv de către o societate de asigurări și pensii private cu o cotă de piață substanțială în domeniu de activitate al asigurărilor de viață. Pentru studenții participanți, acest congres reprezintă o șansă de a își exprima opiniile în fața unor specialiști în domeniul finanțelor, respectiv de a vedea perspective noi în legătură cu subiecte de actualitate ale vieții economice românești.

Atât cadrul optim de desfășurare a evenimentului, sediul Facultății de Științe Economice și Gestiunea Afacerilor, cât și surprizele precum: gala festivă, seară de socializare, pachete tematice pentru participanți oferă Congresului Național al Studenților Economiști din România șansa de a fi un eveniment de succes, chiar de la prima ediție.

Copyright © 20-04-2024 FSEGA. Protectia datelor cu caracter personal FSEGA. Protectia datelor cu caracter personal UBB.