Bolisani, Ettore & Bratianu, Constantin, Emergent Knowledge Strategies. Strategic Thinking in Knowledge Management, Springer, 2018

Universitatea Babes-Bolyai, Cluj-Napoca
FSEGA Online | FSEGA Alumni | Sustenabilitate | Noutati UBB

Conferința Științifică Anuală a Economiștilor Români din Mediul Academic din Străinătate (ERMAS, Ediția 4)

Autor: Cristina Radu

26 Iulie 2017, - 28 Iulie 2017

Locatie: Campus FSEGA

În perioada 26-28 iulie 2017, FSEGA va organiza ediția 4 a Conferinței Științifice Anuale a Economiștilor Români din Mediul Academic din Străinătate (ERMAS) . Sfera participanților va cuprinde în principal economiști români afiliați unor universități străine sau instituții de cercetare din afara țării, precum și colegi ai acestora care activează în România.

Invitații ”keynote” ai acestei ediții vor fi: Eric Maskin (Harvard University, laureat al premiului Nobel în 2007), Ariel Pakes (Harvard University), Aureo de Paula (University College London) și Victor Ríos-Rull (University of Pennsylvania).

Detalii la: https://econ.ubbcluj.ro/ermas2017/