Dezbatere: Totul despre ”Revolutia fiscală”

13 Decembrie 2017, 13 - 13 Decembrie 2017, 15

În data de 13 decembrie, de la ora 13:00, în sala 118, va avea loc dezbaterea Totul despre ”Revoluția fiscală”, organizată de Asociaţia Studenţilor Contabili RATIO în parteneriat cu KPMG Romania și UBB-FSEGA.

Cu ajutorul lui Ciprian Stoian – Tax Manager în cadrul KPMG România, participanții vor dezbate consecințele ultimelor modificări legislative asupra principalilor actori din economia României.

OUG nr. 79/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr. 227/2015 privind Codul fiscal sau ”Revoluția fiscală”, așa cum a fost supranumită în presă, este una dintre cele mai controversate decizii luate de către Guvernul României la ora actuală și va influența pe termen mediu și lung mediul economic din România. Salarizarea și trecerea contribuțiilor sociale de la angajator la angajat, dar și noul mod de calcul al salarului net vor fi subiectele principale care vor fi abordate în cadrul evenimentului, toate fiind prezentate pe înțelesul tuturor cu ajutorul unor studii de caz și exemple reale din economia românească.

Detalii și înscrieri aici

Copyright © 24-04-2024 FSEGA. Protectia datelor cu caracter personal FSEGA. Protectia datelor cu caracter personal UBB.