Prelegere susţinută de reprezentanţi ai mediului de afaceri: GreenPartners

16 Ianuarie 2018 - 16 Ianuarie 2018

În data de 16 ianuarie 2018, între 14:00-15:40, Soós Réka, economist de mediu, expert și administrator al firmei Green Partners din Cluj-Napoca (www.greenpartners.ro), va susține o prelegere pe tema ”Instrumente economice şi investiții în protecția mediului”, în sala 036.

Tematica prelegerii cuprinde prezentarea pieței serviciilor de consultanță de mediu din România și pe plan global, activitatea firmei Green Partners, aspecte economice ale proiectelor de mediu și instrumente economice de mediu (taxe de mediu, etichetare, comerțul cu cote de CO2), studii de fezabilitate și evaluarea financiară a investițiilor de mediu finanțate din fonduri UE.

Prelegerea va avea loc în limba maghiară, în cadrul cursului ”Managementul proiectelor”, fiind deschisă tuturor cadrelor didactice sau studenților interesați.