Conferinţa “Fit für die Zukunft - Gespräche der Universität mit der Wirtschaft”

Autor: Cristina Radu

02 Martie 2018, 09:00 - 02 Martie 2018

Locatie: Sala 118

Linia de studiu în limba germană din cadrul Facultății de Științe Economice și Gestiunea Afacerilor a Universității Babeș-Bolyai din Cluj-Napoca organizează, în 2 martie, conferinţa “Fit für die Zukunft - Gespräche der Universität mit der Wirtschaft”, unde sunt invitaţi studenţii vorbitori de limba germană.

În cadrul conferinţei vor fi discutate teme precum competenţele necesare tinerilor în era digitalizării, cât şi soluţiile cu care firmele şi universitatea vin în ajutorul acestora.

Printre vorbitori se numără Prof.h.c.Dr. Dieter Grasedieck, iniţiatorul acestei conferințe, și reprezentanți ai firmelor Robert Bosch S.R.L., SC LMT Ingenieure SRL, E.ON și MHP– A Porsche Company.

Conferința va avea loc în incinta Facultății de Științe Economice și Gestiunea Afacerilor, sala 118, de la ora 9:00.