Bogdan Negrea, Virgil Damian, Calcul stocastic aplicat in inginerie financiara, Economica, 2015

Congresul Național al Studenților Economiști din România (Ediția 3)

20 Aprilie 2018 - 22 Aprilie 2018

Organizația Studenților Economiști (OSE), în colaborare cu FSEGA, organizează în perioada 20-22 aprilie 2018 cea de-a treia ediție a Congresului Național al Studenților Economiști din România (CNSER).

Tema acestei ediții a CNSER este intitulată ”EUconomy”, propunându-și să evidențieze perspective noi în legătură cu subiecte de actualitate ale vieții economice europene și, implicit, românești precum: viitorul zonei Euro, dezvoltare durabilă, efectele economice și sociale ale migrației, economia UE după Brexit.

Pentru studenții participanți, CNSER reprezintă o șansă de a-și exprima opiniile în fața unor persoane consacrate în domeniul economic, atât prin intermediul sesiunilor de informare, cât și al dezbaterilor. De asemenea, programul cuprinde activități de socializare și gală festivă cu decernare de premii.

Detalii despre eveniment se găsesc pe pagina de Facebook a OSE și pe website-ul OSE