Digital Trends: Curs gratuit în cadrul Atelierului Digital Google

19 Aprilie 2018, 13:30 - 19 Aprilie 2018, 15:30

Google, în parteneriat cu FSEGA, organizează în data de 19 aprilie 2018, între 13:30 - 15:30, cursul pe tema ”Digital trends”, susținut de către Dragoș Smeu, trainer certificat Google.

Evenimentul va avea loc în sala 009 (parter) și se adresează tuturor studenților FSEGA, indiferent de nivelul de studii, precum și cadrelor didactice ale facultății.

În cadrul cursului participanții vor avea oportunitatea de a învăța despre realizarea unei strategii online, crearea și promovarea unui website, optimizarea unui website pentru motoarele de căutare (SEO), setarea unei campanii Google AdWords Search, realizarea unei strategii pentru social media, lucrul cu Google Analytics ș.a.

Cursul este gratuit, însă, datorită numărului limitat de locuri, participanții trebuie să se înscrie în prealabil AICI