Risky Business Student Challenge UBB

05 Aprilie 2018 - 06 Mai 2018

Studenții UBB, indiferent de specializare, pot să își descopere înclinația antreprenorială participând la Risky Business Student Challenge UBB (RBSC-UBB), eveniment derulat în perioada aprilie - mai 2018.

La RBSC-UBB studenții vor fi provocați să își contureze ideile de afaceri mai bine, vor fi ajutați de oameni care deja au schimbat lucruri în mai bine să înceapă să meargă pe calea antreprenorială.

RBSC-UBB reprezintă primul proiect al programului UBB4Society&Economy, dezvoltat în cadrul Oficiului de Management Transfer Tehnologic si Cognitiv (OMTTC) al UBB, sub egida Institutului STAR-UBB, având ca obiectiv încurajarea transferului de cunoaștere către societate.

Detalii și înscrieri la: riskybusiness.ro/studentchallenge

Termenul limită pentru înscrierea ideilor de afaceri este 5 aprilie 2018, propunerile fiind susținute în fața unei comisii de evaluare în data de 7 mai 2018.