Cluj Economics and Business Seminar Series - Sesiunea de primăvară 2018 - Invitat: Avinash K. DIXIT

17 Mai 2018 - 17 Mai 2018

În 17 mai, între 16:00-18:00, în Aula Victor Jinga, Avinash K. DIXIT - Profesor Emerit la Princeton University, Membru al Academiei de Științe a SUA, Membru al Academiei Americane de Arte și Științe și Membru Corespondent al Academiei din Marea Britanie - va susține o prezentare în cadrul sesiunii de primăvară a Cluj Economics and Business Seminar Series (CEBSS).

În cadrul evenimentului, va fi lansată cartea ”Arta strategiei: Ghidul jucătorului pentru succesul în afaceri și în viață” de A.K. Dixit și B.J. Nalebuff (tradecere din limba engleză de lect.univ.dr. Larissa-Margareta Bătrâncea). De asemenea, manifestarea se va desfășura în scopul dezbaterii pe tema gândirii strategice, lansării cărții și sprijinirii Centrului de Îngrijri Paliative ”Sfântul Nectarie” din Cluj-Napoca

CEBSS, inițiat și coordonat de către conf.univ.dr. Cristian Litan, reprezintă un forum pentru dezbaterea și difuzarea rezultatelor cercetărilor științifice. Seria de seminare contribuie în mod semnificativ și distinctiv la creșterea valorii adăugate științifice, având un impact relevant asupra cunoștințelor, educației și practicilor din domeniul economiei și al afacerilor.