Zi*le de Turism (Ediția 11)

04 Mai 2018 - 18 Mai 2018

În perioada 4-18 Mai 2018, OST (Organizaţia Studenţilor Pentru Turismul Românesc) organizează a 11-a ediție a evenimentului ”Zi*le de Turism”.

Elementul principal al acestui proiect este turismul, prezentat prin diferite forme: mișcare, aventură, distracție, adrenalină, bună dispoziție și relaxare. Proiectul se adresează studenților și tinerilor pasionați de turism și dornici să încerce lucruri inedite.

În cadrul acestui proiect se vor desfășura următoarele activități: Treasure Hunt tematic, Târgul de Turism Montan, Aventură și Sporturi Extreme „Mocănița”, NapoTour - tur ghidat prin Cluj-Napoca, România Turistică - proiecția documentarului „România Neîmblânzită”, Zi*le de Mișcare (Campionat sportiv, Ciclism, Drumeție, Paintball) și Zi*le de Aventură (Echitație, Rafting, Canyoning, Via Ferrata și Parapantă).

Mai multe detalii pot fi regăsite aici