Serie de workshopuri: "Azi student, mâine antreprenor" (Ediția 2)

21 Mai 2018 - 30 Mai 2018

Ajuns la cea de a doua ediție, evenimentul “Azi student,mâine antreprenor”, organizat de OSE (Organizația Studenților Economiști), își propune o nouă abordare prin care să aducă în prim plan adevăratele provocări pe care le poți întâmpina atunci când începi o afacere. În calitate de speakeri și traineri vor fi invitați profesori din cadrul Facultății de Științe Economice și Gesiunea Afacerilor, care în același timp au și statutul de antreprenori. Datorită pregătirii lor academice și propriilor experiențe din mediul de afaceri îți vor putea oferi răspunsuri și sfaturi dintr-o perspectivă unică și subiectivă.

De asemenea, prin intermediul a două sesiuni de training, participanții vor avea ocazia să învețe cum se realizează corect un plan de afaceri și care sunt aspectele pe care trebuie să le aibă în vedere. În cadrul acestui training se va organiza și un concurs, participantul care va realiza cel mai bun plan de afaceri va primi un premiu special.

Programul workshopurilor:
- Miercuri, 23 Mai, ora 11 - Octavian Jula
- Miercuri, 23 Mai, ora 13 - Emil Crișan
- Marți, 29 Mai, ora 18 - Ciprian Păun
- Miercuri, 30 Mai, ora 13 - Emil Crișan

Detalii pe pagina Facebook a evenimentului.

Copyright © 18-04-2024 FSEGA. Protectia datelor cu caracter personal FSEGA. Protectia datelor cu caracter personal UBB.