Bogdan Negrea, Virgil Damian, Calcul stocastic aplicat in inginerie financiara, Economica, 2015

Workshop ”De la student la angajat”. Ver 3.0

06 Decembrie 2018, 09:30 - 06 Decembrie 2018, 14:00

Studenții care doresc să urmeze o carieră în domeniul IT sau orice persoană interesată de acest domeniu și oportunitățile oferite, sunt invitați să participe la cea de-a treia ediție a workshopului ”De la student la angajat”, în data de 6 decembrie 2018, de la ora 9:30, în Aula Victor Jinga.

Evenimentul va fi organizat de cadre didactice ale Departamentului de Informatică Economică al FSEGA (conf.univ.dr. Liana Stanca, conf.univ.dr. Ramona Lacurezeanu, conf.univ.dr. Monica Ciaca, conf.univ.dr. Mircea Moca, conf.univ.dr. Dan Sitar și lect.univ.dr. Sergiu Jecan), în parteneriat cu o serie de companii reprezentative pentru sectorul IT din regiune (Betfair Romania Development, iQuest, Aegon, AROBS, NTT Data, Sage Intacct și Endava).

În cadrul workshopului vor avea loc discuții și dezbateri cu reprezentanții companiilor partenere ale evenimentului pe teme precum:
- dezvoltarea abilităților sociale și profesionale în IT,
- cultura organizațională a firmelor din IT,
- practici în adoptarea tehnologiilor noi și strategii de asimilare rapidă a tehnologiei,
- tehnici de predare-învățare în industria IT,
- aspecte practice referitoare la obținerea unui job în domeniu și a performanței la locul de muncă în acest sector.