AgroStudent Market - Ediția 2019

29 Mai 2019, 9:00 - 29 Mai 2019, 20:00

Studenții masteratului de Agrobusiness din cadrul UBB-FSEGA, alături de cadrele didactice ale facultăţii, organizează în data de 29 mai 2019, a opta ediție a pieței studențești de produse agroalimentare „Agro Student Market”.

Evenimentul se va desfășura în intervalul orar 9.00-20.00, în incinta FSEGA. Piața își propune să promoveze producătorii locali de produse agroalimentare, printre care se regăsesc și foști absolvenți ai masteratului de Agrobusiness sau din FSEGA.

Agro student Market va antrena studenții în organizarea pieței agroalimentare în care sunt promovați producătorilor locali şi îi va implica activ în crearea produselor date spre vanzare, studenții fiind provocați să pregătească prăjituri dupa rețete tradiționale.

Încasările obținute în urma evenimentului din acest an vor fi redirecționate către copii aflați la Secția de Pediatrie din cadrul Institutului Oncologic Prof. Dr. Ion Chiricuță din Cluj-Napoca.

Copyright © 24-04-2024 FSEGA. Protectia datelor cu caracter personal FSEGA. Protectia datelor cu caracter personal UBB.