Sandu Frunză, Publicitatea și administrația publică sub presiunea eticii, Lumen, 2015

Cluj Economics and Business Seminar Series - Sesiunea de iarnă 2020 - Invitat: Alexandru MINEA

23 Ianuarie 2020, 13:30 - 23 Ianuarie 2020, 15:00

În 23 ianuarie, între 13:30-15:00, în Sala de Consiliu a FSEGA, prof. Alexandru MINEA, de la School of Economics & CERDI, University of Auvergne, va susține o prezentare în cadrul sesiunii de iarnă a Cluj Economics and Business Seminar Series (CEBSS), cu titlul ”Inflation Targeting Adoption and Institutional Quality: Evidence from Developing Countries”.

CEBSS, inițiat și coordonat de către conf.univ.dr. Cristian Litan, reprezintă un forum pentru dezbaterea și difuzarea rezultatelor cercetărilor științifice. Seria de seminare contribuie în mod semnificativ și distinctiv la creșterea valorii adăugate științifice, având un impact relevant asupra cunoștințelor, educației și practicilor din domeniul economiei și al afacerilor.