Sandu Frunză, Publicitatea și administrația publică sub presiunea eticii, Lumen, 2015

Workshop de instruire pe tema modelării prin ecuații structurale PLS-SEM cu Marko Sarstedt

15 Septembrie 2020 - 17 Septembrie 2020

În perioada 15-17 septembrie 2020, în cadrul UBB-FSEGA va avea loc workshopul Partial Least Squares Structural Equation Modeling (PLS-SEM): Basic and Advanced Topics susținut de prof. dr. Marko Sarstedt de la Otto-von-Guericke-University Magdeburg, unul dintre cei mai reputați cercetători în domeniu la nivel internațional.

Detalii despre Marko Sarstedt aici: https://scholar.google.ro/citations?user=KnnmEP4AAAAJ

Workshopul va fi susținut în limba engleză și se adresează membrilor comunității academice a Facultății de Științe Economice și Gestiunea Afacerilor, având drept scop creșterea nivelului calitativ al cercetărilor realizate în cadrul instituției.

Ținând cont de restricțiile curente implicate de pandemia COVID-19, la eveniment va participa un număr restrâns de persoane (până la 20 de participanți) provenite din rândul cadrelor didactice și de cercetare ale facultății, precum și din rândul doctoranzilor, în limita locurilor disponibile.

Totodată, în cadrul evenimentului se vor respecta măsurile aplicabile în cadrul instituției pentru prevenția și limitarea posibilelor îmbolnăviri cu noul coronavirus (detalii aici: http://econ.ubbcluj.ro/preventie/index.php/accesul-in-cladire/).

Detalii despre eveniment și programul acestuia se regăsesc în documentul atașat acestui anunț.

Program PLS SEM workshop 2020