Sandu Frunză, Publicitatea și administrația publică sub presiunea eticii, Lumen, 2015

Congresul Național al Studenților Economiști din România (Ediția 5, Online)

06 Noiembrie 2020 - 08 Noiembrie 2020

Organizația Studenților Economiști (OSE), în colaborare cu FSEGA, organizează în perioada 6-8 noiembrie 2020 cea de-a cincea ediție a Congresului Național al Studenților Economiști din România (CNSER).

Ajuns la cea de-a 5-a ediție, CNSER este unul dintre cele mai ample proiecte ale Organizației Studenților Economiști.

Tema de anul acesta, The melting point of economy, își propune să abordeze viitorul economiei sub influența încălzirii globale, stimulând analizarea cauzelor și a consecințelor, dar și formarea unor perspective proactive, într-un mediu informal și proactiv dedicat studenților. Se va dezbate, astfel, impactul pe care acest fenomen îl are, atât la nivel global, cât și în ceea ce privește România, împreună cu specialiști consacrați în domeniu și studenți din toată țara.

Ținând cont de contextul actual național, proiectul se va desfășura online.

Participanții vor avea parte de webinarii interesante susținute de specialiști în domeniu, cunoscuți atât la nivel național cât și la internațional, dar și de o mulțime de activități interactive alături de toți participanții acestui proiect.

Detalii despre eveniment se găsesc pe pagina de Facebook a OSE.