Joanna Dyczkowska , Andrea Szirmai Madarasine & Adriana Tiron-Tud or, Development of Integrated Reporting in the SME Sector, Case Studies from European Countries, Springer, 2021

Facebook LinkedIn Twitter

Universitatea Babes-Bolyai | Noutati UBB | Info COVID-19

Annual Scientific Conference of Romanian Academic Economists from Abroad (ERMAS, 8th Edition)

27 Iulie 2022 - 29 Iulie 2022

The Faculty of Economics and Business Administration at Babeș-Bolyai University (UBB-FSEGA) will organize, between 27-29 July, 2022, the 8th edition of the Annual Scientific Conference of Romanian Academic Economists from Abroad (ERMAS).

The participants will be mainly Romanian academic economists affiliated with universities/research institutes abroad, as well as their colleagues working in Romania.

Conference website: https://econ.ubbcluj.ro/ermas2022/

Facultatea de Științe Economice și Gestiunea Afacerilor din cadrul Universității Babeș-Bolyai (UBB-FSEGA) va organiza, în perioada 27-29 iulie 2022, ediția 8 a Conferinței Științifice Anuale a Economiștilor Români din Mediul Academic din Străinătate (ERMAS).

Sfera participanților va cuprinde în principal economiști români afiliați unor universități străine sau instituții de cercetare din afara țării, precum și colegi ai acestora care activează în România.

Website-ul conferinței: https://econ.ubbcluj.ro/ermas2022/

Copyright © 07-10-2022 FSEGA. Protectia datelor cu caracter personal FSEGA. Protectia datelor cu caracter personal UBB.
       Web Developer  Dr. Daniel Mican   Graphic Design  Mihai-Vlad Guta