Joanna Dyczkowska , Andrea Szirmai Madarasine & Adriana Tiron-Tud or, Development of Integrated Reporting in the SME Sector, Case Studies from European Countries, Springer, 2021

Facebook LinkedIn Twitter

Universitatea Babes-Bolyai | Noutati UBB | Info COVID-19

Studium Generale: From atoms and radiations towards geological processes (Invitat: Alida Timar-Gabor)

Autor: Gabriela Maria Brendea

24 Noiembrie 2022, 16:00

UBB, prin Institutul STAR-UBB vă invită, în data de 24 noiembrie 2022, de la ora 16:00, la o nouă prelegere din seria Studium Generale, cu tema From atoms and radiations towards quantifying geological processes - Cunatificarea temporală a proceselor geologice pe baza efectelor interacțiunii radiațiilor nucleare cu materia, susținută de Prof. univ. dr. Alida Timar-Gabor , de la Facultatea de Știința și Ingineria Mediului.

Prelegerea va fi transmisă online:
✓ pe canalul de Youtube al UBB (https://www.youtube.com/user/univbabesbolyai)
✓ pe pagina Facebook a UBB (https://www.facebook.com/UnivBabesBolyai)

Despre Studium Generale

Studium Generale este un spațiu de întâlnire interdisciplinar al profesorilor și studenților UBB și ai invitaților lor. Studium Generale permite dialogul dintre discipline și angajează universitatea într-o reflecție asupra propriilor întrebări universale asupra cunoașterii. Aceasta dovedește continuitatea cu practicile intelectuale ale universităților medievale legate de întrebările quodlibetale: despre orice pentru fiecare, în aceeași comunitate de studiu. Studium Generale la UBB, în cadrul Institutului Star-UBB, reprezintă o serie de conferințe săptămânale, în timpul anului academic, ținute de personalități ale universității sau invitate, care chestionează o temă a propriei discipline în dialog cu alți membri ai universității.

Copyright © 05-12-2022 FSEGA. Protectia datelor cu caracter personal FSEGA. Protectia datelor cu caracter personal UBB.
       Web Developer  Dr. Daniel Mican   Graphic Design  Mihai-Vlad Guta