Societatea Antreprenorială Studențească a UBB: StartupAIR Open Session pentru studenți

21 Martie 2018, 18:00 - 21 Martie 2018, 21:00

Societatea Antreprenorială Studențească a Universității Babeș-Bolyai (SAS-UBB), în parteneriat cu Patronatul Tinerilor Întreprinzători Cluj, organizează miercuri, 21 martie, începând cu ora 18:00, evenimentul StartupAir Open Session, dedicat studenților cu spirit antreprenorial, având drept scop prezentarea programului de finanțare StartupAIR.

Evenimentul va avea loc în cadrul la ClujHub (cel mai mare coworking space din Sud-Estul Europei), situat pe str. Ferdinand, nr. 22-26, Cluj-Napoca (în magazinul Central, la etajul 3).

Reprezentanți ai programului de finanțare vor prezenta în cadrul acestei întâlniri mai multe detalii despre proiect, despre cum se poate obține o finanțare de aproximativ 33.000 euro pentru o afacere și despre toate beneficiile de care un student antreprenor poate avea parte odată ce se înscrie în proiect.

StartupAIR este un proiect dezvoltat de Asociația Inceptus România, în parteneriat cu Camera de Comerț și Industrie Bistrița-Năsăud, FiaTest SRL și Organizația Patronatul Tinerilor Întreprinzători Cluj (PTIC), și este dedicat dezvoltării mediului de afaceri din regiunea Nord-Vest.

Scopul principal al proiectului este acela de a se implica în dezvoltarea culturii antreprenoriale în regiune, de a educa și susține viitorii antreprenori în demersul lor de a-și deschide o afacere.

60 dintre acești viitori antreprenori vor putea beneficia de o finanțare nerambursabilă în valoare de aproximativ 33.329 euro (echivalentul în lei), pentru afaceri non-agricole nou înființate, în domenii competitive din mediul urban.

Participarea la eveniment este gratuită, dar este necesară înscrierea în prealabil prin completarea formularului de la https://goo.gl/forms/IHlKaIQ3stm04Qer1

Informații despre SAS-UBB și oportunitățile de finanțare promovate se regăsesc la facebook.com/SASUBBcluj

Copyright © 27-04-2024 FSEGA. Protectia datelor cu caracter personal FSEGA. Protectia datelor cu caracter personal UBB.