Campanii caritabile la FSEGA în pragul de sărbătorilor de iarnă

15 Decembrie 2020 - 31 Decembrie 2020

Proiect caritabil al Comunității FSEGA: Se cuvine să aducem un zâmbet copiilor din ”Căsuța Bucuriei”!

Zece copii învaţă acum ce înseamnă „acasă”, „familie” şi „sărbători fericite”, în casa de tip familial Casa de Copii Casuța Bucuriei. În acest loc, o mână de oameni cu suflet mare modelează destinele lor fragile, până le vor transforma în poveşti cu un final fericit. Comunitatea FSEGA dorește să devină o mică parte din povestea acestor copii, invitându-vă să donați în acest scop.

Donațiile se pot face în oricare din următoarele conturi, până în data de 23 decembrie 2020:
Fundația Universității Babeș-Bolyai (cod de identificare fiscală: 5567031) - IBAN RO19BTRLRONCRT0PB6492406
Asociația Studenților Contabili Ratio (AS STUD CONTABILI RATIO) - IBAN RO29BTRLRONCRT0070710001

În momentul în care realizați donația, să menționați la descriere: Donație caritabilă FSEGA

Această campanie este susținută de organizațiile studențești:
- ASM - Asociația Studenților secției Marketing,
- BLC - Business Ladies Club,
- OSE - Organizația Studenților Economiști,
- OST - Organizația Studenților pentru Turismul Românesc,
- RATIO - Asociația Studenților Contabili Ratio,
- SEMA - Organizația Studenților Economişti în Mediu şi Agrobusiness.

Proiect caritabil al Centrului de Orientare și Consiliere Profesională: Donăm povești pentru viitor!

Asociația Lumea ca Lumea își propune să construiască o casă în care copiii să-l poată aștepta pe Moș Crăciun în fiecare an, o casă în care să crească și să se dezvolte și din care, la un moment dat să poată pleca pregătiți pentru viață.

Centrul de Orientare și Consiliere Profesională (COCP) al FSEGA vine în ajutorul asociației cu un program de consilieri în carieră și ateliere de dezvoltare personală pentru tinerii din centrele de plasament care vor părăsi în curând sistemul.

Mai mult decât atât, COCP dedică tradiționala campanie umanitară Donăm povești pentru viitor de anul acesta, efortului asociației de a strânge fonduri pentru construirea unei case familiale în care să fie găzduiți 12 copii.

COCP vă invită să vă alăturați campaniei și să donați în contul Asociației Lumea ca Lumea: IBAN RO12BRDE130SV99097871300, până în data de 31 decembrie 2020.

În momentul în care realizați donația, să menționați denumirea campaniei sau Donație caritabilă FSEGA

Copyright © 29-04-2024 FSEGA. Protectia datelor cu caracter personal FSEGA. Protectia datelor cu caracter personal UBB.